85. Gün 3. Nesil Test

sonucum negatif. KKTC'de özel laboratuvarda yaptırdım, yalnızca hiv baktırdım ve 50₺ydi sadece hiv. sonuçlar 40 dakika-1 saate çıktı. 3. nesil olduğunu düşünüyorum testlerin ama yapacak bir şey yok. sizce hangi testi olmuşumdur ve kaçıncı nesildir? isimleri üçünün "anti-hiv" birinde ise "hiv 1/2 ab" yazıyordu. 1/2 ab yazan başka bir laboratuvardı. 85 gün ve 90 gün arasında fark var mıdır? en son sorduğumda çok cevap gelmemişti. hepinizin bilgilerini ve düşüncelerini merak ediyorum. sevgi ve saygıyla. ÖNCEKİ SORUYA PEK BAKILMADIĞI İÇİN TEKRAR ATIYORUM. NİYE KİMSE SORUYU SALLAYIP CEVAP VERME TENEZZÜLÜNDE BULUNMUYOR ONU DA ANLAMADIM AMA

Cevap ( 2 )

  1. Lulo
    1 ay önce

    Test sizceyle hangi nesil oldugu anlasilamaz.yaptirdigin yere sormak lazim.test suresi 3.nesilde olsa 4 te olsa yeterli hiv icin artik sure fazlasiyla yeterli. Test suresine takilma otomatik finis ile calisiyor.15 dakika ile 120 dakika arasi sonuc verir 120 dakikadan sonra hemolize olurmyani tekrar calisilmasi icin kisi uyarilir.senin soyledigin sure makul olan sure.hivi unut riskli temaslardan kacin tek bulasan zuhrevi hastalik hiv deil.

  2. chevo
    1 ay önce

    Dünya sağlık örgütü Türkiye dahil bir çok ülkenin klavuz kabul ettiği kuruluşa göre 12 hafta sonunda Herhangi bir nesil testten alınan sonuç kesin kabul edilir, ve değişmez bu en tutarlı şekilde ve en kötümser süredir, bu sürede 84 güne tekabül ediyor, sen zaten bu süreyi gecmissin sen bundan sonra istediğin kadar test ol değişmez, 90 denmesinin sebebi ise yuvarlama 3 ay derler oda 90 olduğu için yoksa, 84-90 arasında hiçbir fark yoktur.

Cevap yazmak için yapınız.