Multipleks PCR testi

merhaba iyi günler herkese, benim sorum cybh hepsi için yapabileceğimiz bir test var mıdır? internette gelişimin sitesinde muktipleks pcr testinin 9'a yakın cyb bakteri, virüs mantar vs. baktıklarını yazıyordu. böyle bir imkan varsa bütün cybh için genel bir test veya tahlil mıdır? 2 hafta içinde pozitifleşir yazıyor, bu süre içerisinde bakılabilir mi? mavi lab'ın sitesinde de std-10 PCR testi yazıyor, fiyatlarını ve hangi gün yapılması gerektiği hakkında bilginiz var mı?

Cevap ( 186 )

 1. SCakırr
  1 ay önce

  Multipleks pcr testlerinden daha kısıtlı olanı std10pcr, daha kapsamlı olanı erkeklerde androflor, kadınlarda femoflor testi, 800-900 aralığında fiyatları var, hiv hepatit dışındaki cybhlar'ın tümünü kapsar.

 2. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @SCakırr, peki std-10 testini 18. gün yapsam bir sorun olur mu? sonuçta PCR testi ve erken saptanabilir diye düşünüyorum.

 3. SCakırr
  1 ay önce

  14.günden sonra dogru sonuc vereceklerini soyluyor lablar, eğer bu sürede belirti olmazsa zaten çok yüksek ihtimalle sıkıntı yoktur, yine de test yaptır başkalarına bulastırmamak adına çünkü belirtisiz taşıyıcı olabilirsin.

 4. cdt_ahmet
  1 ay önce

  peki yarın hiv Duo ultra testi de yapacağım inşallah negatif çıkar belirtilerini hissediyorum eklem ve kaslarda arada ağrı oluyor sonra geçiyor midemde guruldama

 5. SCakırr
  1 ay önce

  Ahmet nickinden anladığım kadarıyla ilişkin erkek erkeğe, dolayısıyla anal. Eğer verici tarafsan, yani penisi içerisine alan, bahsi geçen cyb mikroplar sindirim sistemine de bulaşabilir ve midende hastalık yapabilir. Bahsettiğin belirtiler hiv belirtisi değil, kaç gün geçti ilişkinden ? 14.günden sonra çok yüksek doğruluk verir hiv duo fakat kesin denilebilecek süre 42+

 6. cdt_ahmet
  1 ay önce

  SCakırr, nickimde öyle bir izlenim mi var ya :D bilmiyordum yani neye istinaden böyle düşündüğünü merak ettim. ben heteroseksüel bir ilişki yaptım escort ile kondom kullandım fakat hala korkuyorum belirtilerinden dolayı. şu an 17 gün geçti ve kas ve eklemlerinde ağrı olup geçiyor daha önce de bademciklerim şişmişti ve indi şu an ama gıcık tuttu, midem de gurulduyor arada korkmamın nedeni bu belirtiler çok kötü hissediyorum kendimi inşallah yarın çıkacak sonuç beni çok rahatlatacak sonuçta 14. günden sonra yapılan Duo testleri güvenilir diyor çoğu doktor hatta aletleri üreten sitelere bile baktım antijene hassas bir şekilde ölçüm yaptığı için 2-6 hafta arasında zaten p24 üretimi başlıyor ve alet bunu saptayabiliyormuş inşallah sonuçlarım negatif çıkar 2 haftadır günde 4 saat uyuyorum sürekli belirti oluyor ağrı hissediyorum hatta intiharı bile düşünüyorum geleceğe dair birsürü kaygım belirdi.

 7. SCakırr
  1 ay önce

  Cdt, cd kestirmemiş erkeksi kadın, t trans kestirmiş pasif anlamına geliyor diye biliyorum ordan çıkarım yaptım.Kondom varsa içsel hastaliklar için risk yok, skt gecmemis latex kondomlar yuksek ısıya 20-25 dk kadar dayanır bozulmadan. Belirti arayınca belirti bulmak kolay oluyor, kondom kullandıysan yaptırman gereken testler ; sifiliz 6.haftadan sonra tpha, FTA abs,tppa-12.haftadan sonra vdrl rpr sonuç verir, hpv dna(opsiyonel), hsv2 16.haftadan sonra igG testi bunların dışında belirti yoksa başka test olmana gerek yok, belirtiden kastım zührevi belirtiler şankroid, molloscum vs deri üzerinde beliren sorunlar yani.

 8. SCakırr
  1 ay önce

  Yoksa cdt Cevdet'ten falan mı xd

 9. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @SCakırr, bu bahsettiğin testler ayrı ayrı mı yoksa bütün olarak yapılabilir mi? ben onun yerine işte dna,RNA ya bakılarak yapılan std-10 PCR testini yaptıracağım. 18 hiv Duo ultra, 28 4. nesil combo, 42 4. nesil combo, 18 std-10 pcr yapıp birdaha da test yaptırmayacağım inşallah hepsinden olumlu sonuç gelir eğer gelirse yazacağım zaten. bu arada cdt bin öyle bir anlamı olduğunu bilmiyordum :D düzelteyim o zaman, cdt stajyerin kısaltması(cadet) diye yapmıştım ama yanlış bir anlam da çıkabiliyormuş. staj yapıyorum ve verimim 2/10 kadar az günde 4 saat uyuyorum 8-10 saat arası çalışıyorum ve sürekli aklımda bu var, kimseye anlatamıyorum ve diğer ihtimalin olması beni çok korkutuyor sanırım testler negatif çıkarsa inşallah gidip psikolojik destek alacağım çünkü birdaha cinsel ilişkiye girmeyi düşünmüyorum bu kadar hastalık ve belirtiden sonra.

 10. SCakırr
  1 ay önce

  Ahmet, bahsettiğim testleri std10pcr içeriyor, hpv testini ayrı olman lazım.Kondom ile hiv gibi içine sıvı girmesiyle bulaşan hastalıklar bulaşmaz std10pcr da fazla olacak ama yinede kuşkularından kurtulmanın başka yolu yok, önerim 42.gün tpha testi olman sifiliz için, onun dışında teste gerek yok kondomun yegane amacı bu bulaşları engellemek. Bir daha cinsel ilişkiye gireceksin, hastalığın yok, belirtilerin dümen.

 11. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @SCakırr, fakat bugün kendimde ateşimin yükseldiğini hissediyorum terliyorum sürekli şüphelerimi daha da arttırıyor bu durum inşallah hiv sonucu negatif çıkar ama yani yarın yapacağım test belirti ve şüphelerimi giderir değil mi? %90 güvenilir sonuç verir diyorlar ama. az önce baktım ateşim 37.2 derece yüksek değil mi birde başım da ağrımaya bşladı

 12. Maalesef gerçekten utanarak söylüyorum benim de bir transla oldu ama korunmalıydı buna ragmen 6.ayın sonunda antihiv ve antihcv negatif geldi trans olmasına ragmen yine de kesin sonuç mudur lütfen daha önce utandığım in söylemek istemedim ama artık itiraf etmek istiyorum ne olur cevap verir misiniz

 13. SCakırr
  1 ay önce

  Kesindir kaygılı, kiminle ilişkiye girdiğine bağıl bir parametre değil, 42.günden sonra 4.nesiller-8.haftadan sonra 3.nesiller kesin sonucu verir.Hcv için ise 12.haftadan sonra kesim netice alınır. Ahmet 14.gün negatif duo testi olupta pozitifleşen vakalar olmamış, çok güvenilirdir.37.2 Bu kadar strese normal, dısarsıda cehennem gibi zaten

 14. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, Yaşadığın hikayenin bir önemi kalmadı artık,ilişki tipi gözetmeksizin testlerin yeterli.

 15. 2.şans
  1 ay önce

  Achilles kardeşim bende çok fazla sivilce tarzı şeyler çıkmaya başladı acaba bunlar bitti midir

 16. Achilles
  1 ay önce

  Ne bitti midir? Senin kaç gün oldu şimdi? Van’a gittin mi?

 17. 2.şans
  1 ay önce

  24 gün oldu vücudumda sivilce gibi şeyler çıkmaya başladı belirti midir acaba vana gitmezdim daha

 18. Çok teşekkür ederim gerçekten bir hata yaptım ve bunun da bedelini ödedim ödedim dediğim vicdan azabı olarak fobik oldum çünkü bu durumdan sonra babamı da kaybettim çok ama çok ağır psikolojik bir süreç yaşadım ondan böyle oldu ama dediğiniz gibi artık öğrendim ki bu fobikliğim de saçma test süreleri gayet iyi ve kesin artık yaşamıma bakmak istiyorum

 19. Achilles
  1 ay önce

  2.şans şuan öyle bir ruh halindesin ki,sivilce fln çok normal yani.Aslında antijen için günler ideal 2-3 gün içinde van’ a git derim.

 20. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, sanırım ben oldum ne kadar da bunu söylemek istemesem de. bütün belirtilerini yaşadım: kaslarda ve eklemlerde ağrı baş ağrısı halsizlik uyku isteği mide ağrısı hafif ateş bademcik şişmesi farenjit bütün bunları 17. güne kadar yaşadım yarın 18. gün olacak, varsa kesin saptar değil mi?

 21. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, başın sağolsun kardeşim.Evet fobiklik yaparak boş yere kendini sıkıntıya sokuyorsun.Zaten pişman olmuşsun,fazla da kendini suçlama artık.Daha da böyle ilişkiler yaşamazsın olur biter.Sitede herkes bi şekilde bi ilişki yaşayıp buralara düşmüş.Yani herkesin siyahı farklı tonlarda.Hiç gördün mü karısıyla ilişkisinde şüphelenipte buraya gelen,var mı yok.

 22. 2.şans
  1 ay önce

  Achilles sivilce değiller sivilce tarzı döküntüler bende ateş ve lenf bezi şişmesi dışında bütün belirtileri yaşıyorum

 23. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet, senin ilişkide sen korunmuştun sadece traş kesiğinden şüphelerin başlamıştı dimi? Kardeşim ben senin bu şekilde bulaş alacağına hiç ihtimal vermiyorum.Yarın ki başlığında da sana bunu hatırlatıcam.Genel olarak ta 18 de ki duo dan negatif aldın mı bu iş bitti gibi birşey.

 24. Eyvallah achilles abi şunu merak ettim artık 1. Ve 2.nesil cihazlar yok değil mi hep 3. Veya 4.nesil cihazlar

 25. Achilles
  1 ay önce

  2.şans o yaşamadıkların zaten en önemlileri.Sen izin al biran önce git test olmaya.Yarın 25.gün istersen bulunduğun şehirde yine o olduğun testi ol.Serokonversiyon dönemi ortalama 21 gibi başlar bulaş alanlarda.3nesil bile olsa m ve g antikorlarına bakar.Yani oldu da van’a hemen gidemezsin diye dedim.

 26. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı,hiç şüphen olmasın Tr’de yok artık o nesiller.

 27. babür
  1 ay önce

  Achilles, abi doktorlarsitesinde bir hoca artık ülkede 3. Nesil bile kullanılmıyor diyor. Yani o derece sadece antikor arıyan KİT kalmamış.

 28. Tamamdır abi hiv hepatit c ne varsa kapattım sadece silifiz ile ilgili bilgim yok ama hatırlarsam hastanede yaptı doktor sifiliz istenilen sürede benim artık bir seneyi geçiuor sifiliz çoktan olurdu herhalde

 29. Achilles
  1 ay önce

  Sifiliz’de olduysan evet o da yeterli.Normalde vdrl ile 12 haftayı aşmak gerekiyor aynı c gibi.

 30. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, fakat ilişkiden 2-3 saat önce baş parmağıma iğne batmıştı ve kanamiştı ardından ben de silip krem sürmüstüm üstüne de bantlamıştım fakat ilişki sırasında çıkardım ve penisimin ucuna dokunup ardından o parmağımı silmiştim, banyoda vajinal sıvı değen yerleri, penisimi, kasıklarımı elimi suyla yıkarken iğne değen yerin kanadığını fark ettim baş parmağımın ardından da alkollü mendille ve sabunla sildim değen neresi varsa artık(parmak da dahil) benim korkum bu ve yaşadığım şüpheler kas gevşetici ve ağrı kesicilerle uyuyorum o da 4 saat sürüyor ancak fakat yarınki teste güvenebileceğimi söyledin... tamamdır teşekkürler yarınki sonuçları da başlık olarak paylaşacağım tekrardan teşekkürler

 31. 2.şans
  1 ay önce

  Achilles inanki hiç cesaretim yok çok ama çok korkuyorum gitmeye

 32. Achilles
  1 ay önce

  Bak yarın 25 .gün sadece antikor bakılsa bile bu test sonucu oldukça güven verici olucak.

 33. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet, yarın başlığını bekleyeceğim,yorumlara yazsanda görürüm.Hayırlısıyla yarın bitiyor sıkıntılar.

 34. 2.şans
  1 ay önce

  Ya pozitif çıkarsa ne yapacağım ondan korkuyorum özel.labaratuvara göndersek onlar sağlık bakanlığına bildirirler mi sonuch

 35. Babür bu 3.nesil bile kullanılmıyor artık dedin ya sadece antikor aramıyor iyi bişey mi kötü bişey mi

 36. babür
  1 ay önce

  Kaygılı, bu iyi bir şey :) şimdi 1.2 Nesil G antikoru arıyor. 3. Nesil M ve G antikorunu arıyor. 4. Nesil hem antikorunu arıyor ayrıca erken dönemde p24 antijenini arıyor. Yani 4. Nesil olması erken sonuç için iyi bir şey Mesala 3. Nesil 90. Kesinken 4. Nesil 45. Gün kesin :)

 37. He anladım valla Babür abi ben artık rahatladım konuyu kapatacam eğer bu kadar insan diyorsa hatta dünya böyle diyorsa benim 6.ay da aldığım sonuçlar değişmez bugün pozitif yaşama mesaj attım onlar bile negatif geldiyse negatifsiniz yeni bir gerek yok dedi

 38. babür
  1 ay önce

  Kardeş, yoluna bak. Uzatmada daha 90. Güm fazla fazla yeter. 6. Ay Ultra kesin bir tarih. geçmiş olsun.

 39. Achilles
  1 ay önce

  2.şans bak özel de test olup misal poz çıkınca,mantık olarak doğrulama gerekeceği için test tekrarı isteyebilirler.Yani hemen sağlık bakanlığına bu adam şüpheli geldi diye bir bildirim olmaz.Sen şimdi bırak poz triplerini.Bi şekilde test olmaya gideceksin zaten.

 40. 2.şans
  1 ay önce

  Ya ben kimsenin öğrenmesini istemiyorum ondan diyorum

 41. Achilles
  1 ay önce

  Negatif sonuçlarda tabiki bi gönderim yokturda,poz çıkınca ki resmi prosedürü bilmiyorum özel’ler için.

 42. 2.şans
  1 ay önce

  Ben yarın mavi labaratuvar ile görüşürüm

 43. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @2.şans, ben yarın mavi'ye gideceğim eğer sorun varsa sorabilirim doktora veya banko'ya

 44. 2.şans
  1 ay önce

  Valla eğer sonuç pozitif çıkarsa sağlık bakanlığına bildiriliyor mu sorsan çok güzel olur

 45. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @2.şans, konuştum ve dedikleri şuydu, isim ve soyisim olarak değil sayı olarak veriyoruz dediler bakanlığa

 46. 2.şans
  1 ay önce

  Sıkıntı desene

 47. 2.şans
  1 ay önce

  Beyler benim vücudumda sivilce gibi kırmızı şeyler çıkmaya başladı dokuntu dedikleri bunlar mi oluyor acaba stresten midir ya da başka neyden olabilir ki

 48. ccmadwolf
  1 ay önce

  @2.şans test yaptır kardeşim ona göre konuşmak daha iyi olur

 49. ccmadwolf
  1 ay önce

  @Achilles @babür @SCakırr ya hani demiştim ya dün test yaptım 0,552 çıktı hep artış gözüküyor diye.Gittim bugün bir daha yaptım 0,476 ya düşmüş.Doktora da sordum dedi ki açlık tokluk bunlar etkileyebilir ama 0,9un altında ise sıkıntı yoktur dedi

 50. 2.şans
  1 ay önce

  Kardeşim valla ben artık kesin hiv pozitif olduğuma inanıyorum az önce yemek yedim yediğim bütün yemeği geri kustum ne yapacağım ben

 51. ccmadwolf
  1 ay önce

  @2.şans kardeşim hepsi stresten dolayı testini ol.Gel vana ol git 3-4 saatini alır en azından bu stresi çekmezsin

 52. 2.şans
  1 ay önce

  Valla kardeşim ben kafama koydum pozitif olursam intihar edeceğim böyle yaşanmaz çalıştığım için gelemiyorum hafta sonu anca gelirim

 53. ccmadwolf
  1 ay önce

  Saçmalama pozitif olsan bile günde sadece bir hap içiyorsun ve normal yaşamını sürdürüyorsun eskisi gibi değil bu hastalık.Sadece günde bir hap ile yaşam süren kısalmadan aynı şekilde devam ediyorsun.çocuk bile yapabiliyorsun

 54. 2.şans
  1 ay önce

  Abi ben nasıl böyle bir hata yaptım ya yemim ederim çok pişmanım yarabbi inşallah bir şey çıkmaz ama eminim ki pozitifim artık çünkü bütün belirtileri yaşıyorum bu kadar belirti tesadüf olamaz yani

 55. ccmadwolf
  1 ay önce

  Kardeşim test ol test ara mavi labı 15.gğn PCR ol o zaman

 56. Achilles
  1 ay önce

  Ccmadwolf, dünde dedim sana bulaş almış olsaydın,hem böyle inişli çıkışlı bir grafik çıkmazdı ortaya hem de1 puanın üzerinde çıkardı.1’in altında bırak dalgalansın dursun.

 57. Achilles
  1 ay önce

  2.şans çok yanlış düşünüyorsun.Ben sadece 3-4 gün tribe girdim,iştahım gitti,mide bulantısı yaşadım.son 1-2 gün aşırı gece terlemesi olmuştu.Sadece 4 gün içinde,ve takıntılı bir insan olmadığım halde.İntihar fln da saçmala burda bir sürü insan test günü bekliyor,onlarında psikolojisini bozma.

 58. ccmadwolf
  1 ay önce

  @Achilles kanka bu arada dün cmv igM yaptırdım negatif geldi.igG bakmıyorlarmış ve ebv de bakmıyorlarmış.Zaten tanı rehberinde 3 ayın ötesine uzama durumu sadece cmv ve Hcv de oluyor diye yazıyor.Sence ebv baktırmalı mıyım?

 59. babür
  1 ay önce

  Cc, Hepatit C cidden 6. Aya kadar uzayabiliyor mu ? Normal şartlarda 90. Gün değil midir

 60. Achilles
  1 ay önce

  Cc, kanka yeter.. 700 tane test oldun :) daha başka bişeye baktırma.Testlerinin hepsinde antijende bakılmış zaten.Ebv,cmv,hcv hepsini bırak artık.%100 negatifsin

 61. 2.şans
  1 ay önce

  Abi boyun lenf bezimde de şişkinlik oluştu valla

 62. babür
  1 ay önce

  2. Şans. Kardeş derhal acil eczaneye gidiyorsun. Genovaya başlıyorsun. Yoksa virüs iyice kendini kopyalamadan.

 63. Beyler benim dil biyopsi sonucum cikti

 64. 2.şans
  1 ay önce

  Babür ciddi misin sen

 65. https://hizliresim.com/HA6KJf Bi fikri olan var mı? İnternetten baktım biraz iltihap felan diyor ama

 66. babür
  1 ay önce

  2. Şans değilim abicim. Bak kardeşim sürekli seni görüyorum. Orada burada okuduğun edindiğin belirtileri gün gün yaşayıp buraya yazıyorsun. Adamlar sana yeterince test günü hakkında yorum yaptı. Ne yapman gerekiyor söylediler. Burada bir sürü insanlar var. Her biri test olmayı bekliyor. Yok şu oldu yok bu oldu. Test olmadan sana kimse burada tanı koyamaz. Öyle bir şey söz konusu değildir. Belki bakteri veya mikrop kaptın. Bu kadar kötü durumdaysan kendini harbi hiv enfekte biri olarak görüyorsan RNA testini en erken ol. Pozitifsen tedaviye başlanır negatifsen Komboyla 30. Ve 45. Gün Kapatırsın. Olay bundan ibaret. Belirtilerden ibaret değil. Hem sana yazık, bu kadar çektiğin strese değer mi ?

 67. 2.şans
  1 ay önce

  Abi ne yapayım yemim ederim bu kadar belirti tesadüf değil yani test olmaya da korkuyorum pozitif çıkarma ne yaparım

 68. babür
  1 ay önce

  2.şans, Kardeşim korku korku nereye kadar, sağlığın için testini olacaksın. Sonra yolunu çizersin. Ama bu durum iyi değil. Sen sonra umarım testlerine inanmamazlık yapmazsın.

 69. 2.şans kapat bence de konuyu ben kapattım artık sadece şey soracam pozitif yaşam derneği nasıl kuruluş açıklamalarına verdikleri cevaplara güvenebilir miyiz yıllardır galiba bu işin içindeler

 70. babür
  1 ay önce

  Kaygılı, kapat tabii 7. Ay sonra negatif var yani :). İkimci sorun olarak, kırmızıkurdele, pozitif yaşam, pozitifiz bunlar güvenilir yer ve pozitiflerle birebir ilgilenen insanlar.

 71. 2.şans
  1 ay önce

  Bugün anti hiv testi yapacağım

 72. Rafin
  1 ay önce

  HIV korkusu ( Aıds Takıntısı) nedeniyle pek çok insan hastanelerde onlarca kez test yaptırmaktadır. Test yaptıran insanların çoğunluğu hıv testisten negatif çıktığı halde testi onlarca kez tekrarlamakta çıkan sonuçtan kısa bir süre sonra testi tekrarlama ihtiyacı hissetmektedir. Bu kişilerin iç sesi testin yanlış olduğu, aslında aıds olduğunu söyler, testin sonucunu aldıklarında çok kısa bir süre rahatlama hissederler. Bir süre sonra iç sesleri tekrar aynı şeyi söylemeye başlar, testin doğru olmadığını, laboratuvarda başka bir testle karışmış olabileceğini, hastanenin bu konuda gerekli aletlere sahip olmadığını vs gibi onlarca nedenden dolayı tekrar test yapma ihtiyacı hissederler. Daha teşekküllü, daha ayrıntılı test yapabilecekleri başka yerler ararlar. Bazen de hep aynı yerde yaptırırlar ama bir sebepten doktora, testin sonucuna güvenmezler. İç sesleri hep aynı şeyi söyler ‘hiv miyim?’ HIV korkusu obsesif kompulsif bozukluk yani takıntı hastalığıdır HIV fobisi belirtileri HIV belirtileri; Yüksek ateş, boğaz ağrısı, deride kızarıklık ve döküntülerdir. HIV fobisi olan kişiler internetten araştırdıkları bu belirtileri bir süre sonra hissetmeye başlarlar. Kişi bu belirtileri okuduğunda bunları yaşayabilirim diye düşünür, bir süre sonra da bunları gerçekten gözlemlemeye ve yaşamaya başlar. Bu şuna benzer bir ilacı içtiğinizde yan etkilerini okursunuz, okuduğunuz yan etkileri bir süre sonra hissetmeye başlarsınız. Aslında yan etkiler nadir görülen çoğu kişide de hiç görülmeyen etkiler olmasına rağmen beyniniz size okuduğunuz şeyi yaşatır. Hatta çoğu insanın ilacı kullandıktan sonra yan etkilerini okumamasının sebebi budur.

 73. Rafin
  1 ay önce

  Bir siteden okudum

 74. Babür abi 7.ay sonrası değil tam 6. Ayın sonunda oldum testlerimi antihiv ve antihcv

 75. babür
  1 ay önce

  Kaygılı, 90.Gün Bile yeterli :) canını sıkma. Testlik işin kalmamış. Tecrübelerini arkadaş ile paylaşıp, süreçle ilgili yardım edersin.

 76. Tecrübe olarak söyleyebileceğim eğer kaldıramayacaksınız yapmayın abi benim 1 senemi çaldı 5 dakika zevk için bir ömür psikolojinize yazık etmeyin

 77. Aynen Babür abi pozitif yaşamla 3. Aydan sonra yüzde 99.9 doğru sonucu verir dedi hepatit c için dedi bizim tam bilgimiz yok biz sadece hiv ile bilgi verebiliyoruz ama bana sorarsanız bence hepatit c içinde yeterli dedi test olmanıza gerek yok kapatın konuyu dedi

 78. gpbefe57
  1 ay önce

  Sayi ln fobik kardeslerim Hilmi tezgelile maillestm 21.gun p24 90.gun en son son gun a ti hivile konu kapanir dedi husnu pullukcu ile konustum 14. Gunden so ravuvenir en son 42.gunden sonra kapat dedi mustafa hoca ile konustum aynisini dedi kadri demirelle konustjm en son 90 dedi pasagoktas ile konustum 90 songun dedi deniz hocaile k9nustum 45 son gun dedi en az 20 profdoc ve uzman ile konustum enbabasi 90 dedi baska yolu yok biv aids öldürücü dien kemal hocadahi 90.gun son son gun dior fobiklik bizi birakmiyor sadece demek istiyorum ki kotu düşüncelere dalmayin sabredin testolun kapatin

 79. 90.gün antihiv de son değil mi kardeşim

 80. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, gerçekten şüphelerim psikolojikmiş tamamen rahatladım bugün. Anti HIV 1/2 = 0.04 , p24 ANTİJEN = 0.00 HbsAg = 0.00 , Anti HCV = 0.03 , VDRL = negatif , TPHA = negatif hsv'ler ise daha çalışmada şüpheli ilişkiden 18 gün geçti bundan sonra 28. gün hiv için doğrulama testi yapacağım onun dışında yapmam gereken test var mıdır?

 81. Ahmet kardeşim hcv ile ilgili doktor bişey dedi mi yani işte ne zaman en son test süresi gerekli falan aynı zamanda hiv ile ilgili ne dedi doktor

 82. https://hizliresim.com/HA6KJf Bi fikri olan var mı? İnternetten baktım biraz iltihap felan diyor ama

 83. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet, dedim sana hiç ihtimal vermiyorum diye.Ne oldu yaşadıkların boş çıktı,geçmiş olsun bu test burdan dönmez.Hiv haricinde ki testlere 90 sonrası da baktırabilirsin.Ben diğerlerinin negatif geleceğini düşünüyorum.Artık bu gece rahat uyursun :)

 84. Hiv haricindeki testler dediğin ne abi hepatit c falan mı

 85. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı :) yine kaygılandın hani kapatmıştın?

 86. Abi sorma ya hiv geçti bu sefer de hepatit c başladı????

 87. Achilles
  1 ay önce

  Candida içlerinde bir tek fibrinojene denk gelmiştim,karaciğer tarafından üretilen bir protein di galiba.Kan da fibrinojenin pozitifliği pıhtılanma ya sebep veriyor.Aslında bu testinde bir referans aralığı vardır illaki.Diğerleri hakkında bir bilgim yok.Alttada bi açıklama getirilmiş,Druna yorumlatmalısın.

 88. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, 12 hafta yeterli c için,o yüzden arkadaşa 90 sonrası baktır dedim.Sende kaç hafta var 24 hafta.Yani yeterli.

 89. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, tpha, vdrl'ler negatif geldi ama tekrardan bunları yapsam mı hiv ile birlikte?

 90. Achilles
  1 ay önce

  Sifiliz için tpha da 6 hafta’yı aşmak gerekli.28 de olma,42 veya sonrasında ol.Hepatit b negatif,mavi de sadece hbsag bakılıyor.Aşın vardır herhalde b için.Yaş kaç?

 91. Arkadaşlar bir soru soracaktım oda Admin bayram tatilde herhalde ???? benim bundan 7-8 ay önce genelevşnde korunmasız ilişkim oldu vajinal sadece ilişkiden 1 hafta 10 gün sonra belirti yaşadım kasıkta lenf modu çıktı 1 ayda indi idarda yanma (akıntı yok ) mide bulantısı İshal kabız yorgunluk baş ağırsı dönmesi dil beyazlığı ağız kuruluğu ayak altı yanması vs vs halen belirti yaşıyorum eskisi kadar olamazsa da baş dönmesi ağısı idarda yanma bundan 15 gün önce genel cerrahi uzmanı göründüm idarda kan dışııda (büyük abdest) gizli kan ve parazit pozitif çıktı ilaç yazdı kullandım bügün tekrar kontrole gittim parazit,mukus,lökosit eritrosit negatif altta Bol candida görüldü yazmışlar dı sonuç kağıdında Candida mantarı için candimax 200 mg 7 kapsül ilaç verdi sorum şu ben sedalarda test oldum misal en son testim ilişkiden 185.gün sonra negatif hepatitler ile birlikte şimdi candida mantarı diyeceksin ama mantar 21 yaşındaki bi genç te bu kadar belirti veririmi piskolojik te değil Allah büyük

 92. Kardeşim negatif gelmiş hiv diğerleri bence onunla alakası yok her şeyi cinsel hastalığa yorma

 93. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, 22 yaşındayım. peki sifiliz'in gelme ihtimali hiv'den yüksek mıdır?

 94. Valla kardeşim bak bilgim yok ama achilles ve sçakırr göre mesela benim de 1 sene oldu ama sifiliz ile alakalı bişey olmadı ben ne zaman bu konuyu düşünüp strese girsem o zaman ya sivilcem çıkıyor bilmem ne oluyor ben şu an 124 kiloyum kilom daha sıkıntılı o da bu hiv korkusundan yol bilmem hepatit c korkusundan başka hastalıklardan depresyona girdim kilo aldım meğer hiç gerek yokmuş

 95. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet, yaşını hep/b için sordum yani aşılanmışsındır diye,büyük ihtimalle koruyuculuğun vardır.Sonuçta ilişkinde korundun olası sifiliz riskini de azaltmış oldun.18 tpha negatif de güven verici.

 96. Achilles abi korunmasa da dediğin belli bir süre sonra kendini belli ettiriyor sifiliz ben yukarıda onu demeye çalıştım zaten benim 1 seneyi geçti çıksa şimdiye kadar çıkardı

 97. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet,cybh’ler içinde seni en çok üzücek olan hiv’den 18 duo ile negatif aldın ki bana göre bu artık değişmeyecek.Diğerlerinde de olumsuz bişey olcağını düşünmüyorum.Zaten bi şekilde hepsinin ya tedavileri var yada bağışıklık tarafından ekarte ediliyor.

 98. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, evet ama o daha 18.günde ortalama sifilizde 3-4 hafta gibi şankr görülüyor, ve şankr geçirmeyen kişilerde olmuş kayıtlarda ama çok nadir.

 99. Şankr ne abi

 100. Geçirmeyenler derken nasıl yani

 101. Achilles
  1 ay önce

  Sifilize özgü bir yara şekli,ve genel de 3-4 hafta gibi bulaşı aldığın yerden çıkıyor.Sanada yazarken 2 kere dikkat ediyorum :) bi kelimemden bişey çıkaracaksın diye.Merak etme sen bu testi olmuştun sanırım.Onu da 12 hafta üzerinden olduysan sifilizi de unut.

 102. Ben de öyle bişey çıkmadı abi yani öyle bir şikayetim olmadı hiç bugüne kadar bu arada achilles abi???????? ben bilgim olmadığı için soruyorum çünkü burada çok farklı kavramlar kullanılıyor farklı test isimleri duyuyorum ondan soruyorum benim bildiğim tek isim antihiv antihcv

 103. Fobik1234
  1 ay önce

  Arkadaşlar merhaba yaklaşık 4-5 senedir bu siteyi takip ediyorum, Ve bu hiv bi türlü peşimi bırakmıyor. 4-5 senedir yaklaşık her sene test olup negatif sonuç alıyorum ve konuyu kapatıyorum ama yine bu sene başıma bi olay geldi. Bir ortamda tanıştığım kızla birlikte oldum ve kızın escort olduğunu öğrendim. Yaklaşık 5 gün oldu ilişkiye gireli ilişki boyunca kondom kullandım ama oral yaparken kondom yoktu ve son 5-10 saniye kondom içinde yırtılmış ama vücudumda değişik şeyler oluyor. Ense tarafım ağrıyor, omuzlarım ağrıyor, kasıklarım ağrıyor, başımın arka kısmı ağrıyor, başım ağrıyor, boynum ağrıyor, sabah uyandığımda kilodumda benek benek izler görüyorum ve penisimin baş kısmında yara gibi birşey var. Bunlar ne olabilir arkadaşlar? Bilgili arkadaşlar yorum yapabilir mi ?

 104. @achilles Simdi ben 195. Gun son kez test oldum hepsi negatif geldi sukur. Fakat anti hiv degeri ilk testimle ayni geldi Ilk test de 0.31 idi 2. Testte de 0.31 geldi rastlantisal midir kafama takildi. Hepatit B antikoru farkli geldi hcv de ayni sekilde. Sormak istedim ne dersin fikir olarak ?

 105. Anonim ben şunu çözemedim ya mesela gün gün sayıyorum da nasıl ilişkiden hemen sonraki günü sayarak mı test yapmak lazım ben öyle yaptığım zaman 203 gün oluyor ve ben 203.gün negatif aldım ekim 10 veya 11 gibi yaşadım ilişki 2018 yılıydı 30 Nisan 2019 da son testi yaptım negatif geldi

 106. Kaygili benim anladigim kadariyla iliskiye girdigin gun 0. Gun oluyor yani bugun iliskiye girdin yarin 1. Gunun seklinde. Ama kaygili seninki 180 gunu gecmis otamatikmen negatifsin baska supheli iliski olmadiysa.

 107. Yok olmadı benim aynı gün içinde 2 farklı kişiden oldu sadece testlerim bu ilişkilerin üzerine yaptım

 108. Ama dediğin gibi 180 günü geçti

 109. Kaygili tıbben temizsin. Bu benim fikrim. Anti hiv testlerinin ozgunlugu %99.5 civarlarinda %0.5 ise baska hastaliklarin antikorlari ve ilaclarin etkisiyle bozuluyor. Antihiv ciddi manada duyarliligi yuksek bir test. Fobiklik oluyorsa 3 ayda bir test yaptirmaya devam et genel kontrol seklinde. Tum kan degerlerine baktir.

 110. Benim test sonucum hakkinda ne dusunuyotsun kaygili iki testim de 0.31 geldi rastlantisal midir?

 111. Achilles
  1 ay önce

  Anonim, benim iki duo testimin de değeri aynı gelmişti.Hepatit b de mesela antihbs’nin yüksek poz gelmesi iyidir,koruyuculuğun seviyesini gösterir.Antihcv nin de farklı gelmesi gayet normal önemli olan antihiv, c,sifiliz ve b de yani hbsag da negatif gelmek’tir

 112. Abi başka hastalık dediğin ne cinsel yolla bulaşan hastalıklar mı yoksa ben de diyelim bir hastalık var o mu bozuyor antikorları falan bu şey olayı var ya kemoterapi veya pep kastettiğin bu mu

 113. Abi ben internetten arastirdigim kadariyla biliyorum soyle diyim. Bu test o kadar duyarli ki bazen olmayan antikorlari varmis gibi gosteriyor zaten buna yalanci pozitiflik diyoruz. Aslinda benim bahsettigim yalanci pozitiflik uzerineydi. Bazi enfeksiyonlarin ( internetten ve doktorlardan dinledigim kadariyla) antikorlari bunu olusturabiliyormus. Negatif kismina gelirsek normalde pozitif ama negatif sonuc almayi diyorumm saglikli insanda bence bu 6 aydan sonra mumkun degil. Hem testin duyarliligi cok yuksek ve cok uzun senelerdir kullanilan bir test. Bu kadar guvenilmese her yerde kullanilmazdi diye dusunuyorum

 114. Ya benim sıkıntım ne biliyor musunuz bu ilişkiyi ne zaman yaşadım bilmiyorum Ekim 2018 kesin ama Ekimin hangi günüydü onda kararsız kaldım gerçi baktım ilk testimi sağlık ocağında olmuştum baktım az önce sağlık ocağına 18 Ekim 2018 de gitmişim

 115. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, Arkadaşlar ben bu siteye bir süre girmeyi düşünmüyorum kafam rahat sonuçlar negatif çıktı. ilişkinin üzerinden seneler geçip sürekli test yapmaya gerek yok etkin inceleme yöntemi araştırmıştım vidas hiv Duo ultra'yı 14. günden sonra pozitiflik veriyor diyordu sitesinde 18. gün yaptım sonuç negatif çıktı. dediğin gibi en tehlikelisini atlattım çok şükür diğerlerinin de tanısı tedavisi vs. vardır diye fazla kafaya takmıyorum. std-10 PCR testini sormuştum mavi'deyken çok uçuk bir fiyat söyledi açıkçası ve ben de vazgeçtim o kadar para vereceğime beklerim dedim bu arada Mehmet Akif Ersoy kalp göğüs hastanesi cybh hepsine bakıyor araştırdım eğer İstanbul'da oturan varsa gidebilir. ama sanırsam HIV dışındakileri de erkenden yaptırdığım için hata yapmışım değil mi @Achilles? neyse sağlık olsun artık Eylül Ekim gibi diğerlerini de tekrardan bakarım. @kaygılı, şu an senin şüphelendiğin enfeksiyon hangisidir? toplamda bu süreçte kaç test yaptın kaçı negatif çıktı?

 116. Achilles
  1 ay önce

  Ahmet,siteye girmemekle en iyisini yaparsın.6 hafta ile hiv konusunu,12.hafta ile de hepatit,c,b ve sifiliz taramasını yaptırıp bütün konuları kapat.

 117. 2.şans
  1 ay önce

  25. Günde anti hiv testi ne kadar güvenilirdir devlet hastanesinde

 118. 2.şans
  1 ay önce

  Achilles, babür, ctd_ahmet, fobik, kaygılı acil cevap verin

 119. ccmadwolf
  1 ay önce

  @2.şans gel vana dediğim hastanede yap doğru bir sonuç alırsın antijende baktığı için.Lab doktoru ile de iyice konuş bak test kitlerini sor çok doğru bir sonuç alırsın

 120. 2.şans
  1 ay önce

  Hafta sonu geleceğim inşallah ama bu anti hiv 25. Günde negatif olması iyi mi yani bir nebze de olsa içim rahatlasın mi

 121. Achilles
  1 ay önce

  2.şans 25.gün bulaş alanlarda ki ortalama antikor başlangıcı zamanına denk geliyor,hatta bunu 21 gibi de düşünebiliriz.Bugün ki alcağın negatif bana göre %50 nin üzerinde güvenilirlik verir,hemde bugüne kadar yaşadığın bütün belirtilerin anlamsız/boş olduğunu gösterir.

 122. Achilles
  1 ay önce

  Senide van’a taşır :) nefes alırsın biraz.

 123. ccmadwolf
  1 ay önce

  @2.şans rahat bir şekilde gel vana yap testini.Cumartesi gelmen çok daha iyi olur.Hem lab ile rahat görüşürsün.Bak orda Cahit abi var onunla konuş ne baktıklarını sor bilmiyorsa bilgisayardan baksın sana göstersin yazarsın buraya sana yardımcı oluruz

 124. 2.şans
  1 ay önce

  Valla biraz rahatladım achilles yani antikor üretimi 3. Haftadan sonra kanda saptayabiliyor diyor çoğu kaynak benimde 4. Hafta oluyor 25. Gün inşallah bir şey çıkmaz hafta sonu vana giderim orda zaten 28. Geçer combi test yaparım negatif çıkar inşallah daha da hiv konusunu kapatırım . Ama hbs yüksek cıkmış acaba o bağışıklıktan dolayı mi

 125. Achilles
  1 ay önce

  Antihbs evet hepatit b ye karşı koruyuculuğunun olduğunu gösterir.Sıkıntı yok.

 126. Achilles küçükken hepatit b aşısı olmuşum şimdi benim buna bağışıklığım var mı yani

 127. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, b aşısı çeşitli kaynaklarda 20 yıla yakın koruyuculuk sağladığını söylüyor.Yani senin yaş 20-25 arası ise evet bağışıklığın vardır.Bunu ölçen testin adı da antihbs’dir.

 128. 23 yaşındayım abi peki e nabız da niye kırmızı gözüküyor o bölüm tıp okuyan bir arkadaşıma sordum dedi ki hayatının belli bir bölümünde b aşısı olmuşsun bir daha yapmasınlar diye öyle gözüküyor dedi antı hbs değerim 14.51 gözüküyor

 129. Achilles
  1 ay önce

  Aşılanmamış kişilerde normal değer antihbs de 5-12 arasıdır,senin koruyuculuk azalmaya başlamış.Önemli olan b de hbsag değeridir.

 130. Şimdi abi bunun cinsel yolla bulaşam bir hastalık olduğu için mi koruyuculuk azalmış yani bir sıkıntı mı var

 131. ccmadwolf
  1 ay önce

  @Achilles kanka benim 62.gün sonuçlarıma bakar mısın? https://hizliresim.com/f5JRKG

 132. Achilles
  1 ay önce

  He sıkıntı var.Ya sen niye herşeye böyle kaygılı yaklaşıyorsun.Yok bi sıkıntı,hem olsaydı drun tarafından uyarılırdın.Zaten hbsag da negatifdir.Kaygılı bundan sonra mümkün olduğunca kimseyle de sevişme rica ediyorum.

 133. Achilles
  1 ay önce

  Cc,testler güzel,herşey yolunda işte.Antihiv ve hbsag tm dır,hcv için 12.hafta tekrarlat.

 134. babür
  1 ay önce

  Cc, bak birdaha buraya girme valla döverim seni :D Ula gidiyorum diyon akşama geri geliyon. Hani gitmeyeceksen, Her gün kendine iyi bak demiyim :)

 135. Achilles abi niye bu kadar sinirlendin ya ????????

 136. Achilles
  1 ay önce

  Yok kaygılı ne siniri,sen bütün yorumlarda hep bi sıkıntı arıyorsun ya,hatta güldüm bile inan.

 137. Abi valla bilmediğim için soruyorum yemin ederim

 138. Achilles
  1 ay önce

  Babür kanka,güya bende çok girmeyecektim,isim geçtikçe [email protected]çakırr nerde ya,girme sıklığı azaldı.Soru da gelmiyor yeni,admin tatilde herhalde :)

 139. babür
  1 ay önce

  Hahah Ya :) İnan bazen cidden insanlara böyle yardımın dokunuyor Ya insan kendini mutlu hissediyor. Sen de gitme yüce Engin bilgilerine ihtiyaç oluyo yahu :) Çakır, görevi sana bıraktı :). Abi admin inan nerde ne yapıyor anlamadım. Soru onaylamıyor Ya. Tatil de bitti. Garip...

 140. Valla gitmeyin ya

 141. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, bak azaltalım artık senin sıkıntıları.Hiv,b,c tamamen bitti.Sifliz için test kağıdında,vdrl,rpr veya tpha gibi şeyler yazıyormu? Yada e nabız görselinde oda varsa onuda kapat.

 142. ccmadwolf
  1 ay önce

  @Achilles kanka hcv için 12.hafta tekrarlat dedin ya.Ben 34.gün Kızılay’a kan verip imha ettirmiştim ya.Orda hcv RNA bakmışlar negatif gelmiş

 143. Achilles
  1 ay önce

  Babür, yok gerçek bende azaltcam artık,sitede zaten hep bi devir teslim var,ilk şüphe ile korkular başlıyor,sonra testler negatif geldikçe rahatlama sonra başkalarına yardım,bi süre sonra girme sıklığı azalıyor,sonra terk.

 144. Achilles
  1 ay önce

  Cc, kanka ozmn sende bakılcak bişey kalmamış.Laba götürdüğün tatlıları babürle bana da getir,o kadar desteğimiz oldu,soruyu biz cevaplıyoruz,baklavayı onlar yiyor.

 145. babür
  1 ay önce

  Ahnahahahahahahha :D Hahahahaha. Bu kadar mükemmel bir çıkarım olmaz. :)). Doğru söylüyor cc , ayıp değil mi la ? Achilles’e Bak sonuna kadar katılıyorum.

 146. babür
  1 ay önce

  Achilles, Haklısın be üstad. Ama Arada girmek iyi olur.:)

 147. Achilles
  1 ay önce

  Kanka yalan yok arada illaki girerim,ama azaltıcam orası kesin.

 148. ccmadwolf
  1 ay önce

  @Achilles başüstüne adres verin yollayayım :D

 149. babür
  1 ay önce

  Achilles, istanbulda yaşıyor. Ben Mardin hem ben sana daha yakınım :D insan şuraya bir baklava niyetinde bir şeyler alalım hepimiz aynı sorunlarla geliyoruz..

 150. Achilles
  1 ay önce

  İstanbul/Cihangirde’yim.Uzağım evet,eyvallah yinede cc kanka.

 151. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, tam girmicem dedim Allah kahretmesin... yabancı bir kaynağa denk geldim hatta paylaşıyorum linkini:. https://smartsexresource.com/health-providers/calculating-hiv-window-periods bu sitede sana yalancı negatiflik ihtimalini gösteriyor 18. güne baktım %70 antikor, %40 antijen yalancı negatiflik ihtimali var diyor. haliyle yine stres sıkıntı geri geldi bende. %60 mı yani doğruluk payı benim 18. günde yaptığım vidas hiv duo ultra testim?.. 2 hafta daha bekleyeceğim sanırsam.

 152. babür
  1 ay önce

  Ahmet, sen bu sayfayı hivveaids sitesinden mi buldun ?

 153. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @babür, yok internette yabancı kaynak arıyordum hiv ile alakalı bu çıktı.

 154. babür
  1 ay önce

  Orada da bir kullanıcı paylaşmıştı. Sana şunu diyim testin vidas ile yapıldı diyorsun. Vidastan antijen kaçar mı ?. Buna pek güvenme. Oradaki kullanıcılarda atan kişiyi uyarmıştı. Bu yanlış yani.

 155. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @babür, yani daha önce bu yaşandı mı? paylaşan kullanıcının nickini hatırlıyor musun? birde duo'dan sonra yaptırdığı testler negatif mi çıkmış? eğer dediğin gibi bir durum varsa fazla önemsemicem ama sitedeki gibi bir durum varsa %70-40 çok değil mi ya? biomerieux(vidas aletini yapan firma) sitesinde de 14. günden sonra saptar falan diyordu hatta 18-21 vs fark etmez 15 günden sonra yapın saptar gibi şeyler de okumuştum şimdi o siteye denk geldim kafam allak bullak oldu...

 156. babür
  1 ay önce

  Ahmet, sakin ol öncelikle kardeşim. Achilles çok girmeyecek. Belki görmez diye yanıtlıyorum. Kullanıcı adını hatırlamıyorum, ama sitenin adminleri kızmıştı sanırım.çünkü site Yanlış bilgi sunuyor. Vidas çok güçlü bir cihaz. Mutlaka yakalardı. Küçücük bir haraketlenme de testine sonuç ederdi. Sen çok takılma. Ve araştırma YAPMA.

 157. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @babür, haklısın en iyisi araştırma yapmamak sonra belirtiler yine başlıyor ve döngü haline giriyor. sence peki 18. gün Duo testinin doğruluğu kaçtır? en az %80 olduğunu düşünüyorum ben sonuç 0.00 negatif çıktı referans değer ise 0.20 zaten

 158. Achilles vdrl diye bişey var abi negatif gelmiş ilişkiden 63 gün sonra yapmışım 13 Aralık 2018 üniversite hastanesinde

 159. babür
  1 ay önce

  Ahmet, sonucun temiz. 45. Kombo ile teyitle. Sonra yoluna bak kardeşim. Geçmiş olsun. 90. Gün hepatitlere baktır. Gerekirse cybh belirti yoksa zaten bulaşmamıştır.

 160. Babür benim için ne diyorsun kardeş vdrl için

 161. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @babür, cevabınız için teşekkürler. ben 28. gün tekrardan vidas hiv Duo ultra olup bu konuyu ansiklopediye kaldırmak istiyorum artık... birdaha da yabancı birisiyle para karşılığı yapmayı da düşünmüyorum bu kadar araştırmadan sonra. yine de kondom kullanılsa bile bulaş ihtimali vardır cybh'da en iyisi güvenebileceğim tek kişilik ilişki en iyisi...

 162. Achilles
  1 ay önce

  Kaygılı, sifiliz de vdrl ile 12 hafta gerekli.tpha ile olsaydı tm dı.Yinede son bi kontrol testi ol istersen.Bazı kaynaklarda vdrl 6 hafta da yeterli’dir diye okumuştum.Günün de fena değil aslında,karar senin.

 163. Achilles
  1 ay önce

  2.şans ne oldu gittin mi teste?

 164. 2.şans
  1 ay önce

  Gittim abi negatif cıktı çok şükür 25. Günde anti hiv testi bir önemi var mı bu günde

 165. 2.şans
  1 ay önce

  Abi abd de bir çok kuruluş ilk 1 ay içinde hiv antikorunun saptandığını söylüyor yani çoğu kurum 25 günde ortalama antikor saptandığını söylüyor bu sonuçtan yola çıkarsak suanlik iyi sanki bu sonuç Achilles senin fikrin ne peki ne kadar güvenilir 25. Gün anti hiv testi

 166. gpbefe57
  1 ay önce

  %, 95 temizsin bana 15.gunde öğretim üyesi prof %87 90 demisti

 167. Achilles
  1 ay önce

  Yazdım ya sabahtan da,antikor başlama dönemi diye %50 nin üstünde güvenilirlik verir diye.O kadar belirti yaşıyordun,tm dedin kapmıştın kesin,kusmalar,sivilceler, ne oldu, hepsi yalan oldu.İster haftasonu van’a git istersen 3-4 hafta daha bekleyip bulunduğun şehirde test olup konuyu kapat.

 168. Achilles
  1 ay önce

  Bak @gpbefe doktora sormuş,yüzde daha da yüksek.Şimdiden geçmiş olsun 2.şans kardeşim.

 169. 2.şans
  1 ay önce

  Abi valla bak fotoyu yükledim buraya ama admin onaylamamış vücudumda hala kırmızı sivilce gibi lekeler var doktor bugün boğazıma baktı farenjit olmuşsun dedi yani hiv olmasa bile kesin başka bir enfeksiyon bakteri mikrop kapmışım inşallah bundan sonra da negatif çıkar daha da rahatlarım ama hala kas ve eklem ağrılarım var boğazımda kusma hissi var özellikle boynumda ağrı var yani tmm psikolojik olarak mide bulanır falanda ama bu kadar belirtinin olması baya etkiledi beni inşallah negatif çıkar hayatima yeni bir sayfa acarım

 170. 2.şans
  1 ay önce

  BERNARD WEBER, EL HADJI MBARGANE FALL; ANNEMARIE BERGER ve HANS WILHELM DOERR'in birlikte yazdıkları makalede, pencere dönemi ortalama 10.2 ile 27.4 güne kadardır şeklinde belirtiliyor.[11] Wikipediada bu yazı var hiv antikorları bu isimleri tanımıyorum ama bunlarda bu süreyi veriyorlar antikorlar için

 171. 2.şans
  1 ay önce

  @gpbefe doktor antikor için mi dedi

 172. 2.şans
  1 ay önce

  @Achilles teşekkür ederim inşallah pozitife dönmez artık hafta sonu vana giderim yapıp kurtulayım zaten hepatit b ye karşı bağışıklığım var frengi bel soguklugu için şuan bir belirtim yok ıdrarda falan yanma yok herhangi bir şeyde çıkmadı o bölgede

 173. Kaptann
  1 ay önce

  @Achilles naptın kanka. 43 testinden sonra bende hottahçı gibi cozuttum :) 43 te hiv duo, multiplex pcr(ön idrar ), 48’de vdrl, bugün 60. Gün tekrar test oldum hiv duo , hbsag, vdrl-tpha negatif , antiHbs bağışıklığım varmış. 2-3 gün önce kasıkta sivilce benzeri bi şey çıktı şankr diye kortum ama ne şankra benziyor ne tam sivilceye o yüzden bugün tekrar vdrl ve tpha yaptırdım aradıkça buluyor insan yav. Mesela bugün her zaman 0,04 çıkan antikor, 0,05 çıkmış başkası olsa derimki kardeşim o makinenin kalibrasyonuyla alakalı ama insan kendine olunca beynine inandıramıyor :)

 174. Achilles
  1 ay önce

  Kaptan, hiv,sifiliz,ve b virüs konuları kapanmış,tpha sifilizde spesifik bir testtir 6.haftayı aşmak yeterli.Sen 8 haftayıda aşmıssın,b de zaten aşın var,hiv desen yine 6 hafta yeterli.C ne oldu? Hem sifiliz yarası sivilceden çok farklı.

 175. Kaptann
  1 ay önce

  @Achilles kanka aynen öyle süre arttıkça değişik oluyor insan. Hep C’yi 90’a bıraktım ki bulaşması çok zor bi virüs diye biliyorum. Valla sivilce gibi desem değil şankr gibi desem değil kırmızımsı sivilce boyutunda benek gibi kanka. Birde bugün sabah uyandığımda avucumda döküntü vardı bildiğin o sıktı bayagı canımı. 43 te yaptırdığım multiplex’te hsv 1/2 DNA/pcr da vardı acaba bu test hsv yi dışlar mı sence

 176. Achilles
  1 ay önce

  Kaptan, hernekadar idrarda hsv garanti değil deselerde,pcr varsa işin içinde,iki kere düşünüceksin.Yani bana göre dışarda bırakır.Evet c zaten cybh’ler içinde bulaşıcaklar arasında en son sırada,çok zor yani.

 177. Kaptann
  1 ay önce

  @Achilles hsv için kan testlerinin çok sağlıklı olmadığı söyleniyor yani 13-14 haftadan sonra yapılmalı gibi. Kanka ilginç olan bugün sabah uyandım avuç içlerimde döküntü oluşmuştu bildiğin cidden böyle şeyler can sıkıyormuş. Birde bu kasıkta şurda burda çıkan sivilcelerin boşalmama ile alakası olabilir mi acaba bu süreçte mastürbasyonu çok azalttım hiç yapmıyorum nerdeyse

 178. Achilles
  1 ay önce

  Evet hsv de 16 hafta gibi bi süre var.Kanka egzama bana yakın geldi.Son zamanlarda kimyasal bişeye dokundun mu?MB yapıp yapmama,yada belli bir düzeni bozma,yani sıklığını azaltma,kişiden kişiye etkisi değişebilir,eski düzenine geç yine ozmn :),kanka benim fikrim artık yaşadığın bu şeyler hiçbiri cybh ile alakalı değil.

 179. mymer
  1 ay önce

  Beyler selam nasılsınız?, dun 45.gun duzende test oldum cok sukur negatif. Onceki 21. Gundeli testimden sonrw yeniden dogmus gibi olmustum, 45. Gun testi yaklastikca bide araya kurban bayrami girdi baya stres oldum cok sukur negatif geld ama rahatlayamadim hala kafam cok dolu..

 180. mymer
  1 ay önce

  Bide boynumun solunda serce parmagı ucu kadar lenf nodu olustu 5-6 gundur test olurkende vardı fakat gecmiyor o biraz stres yaptırıyor bana

 181. Achilles
  1 ay önce

  Mymer, kanka hiv konusu kapanmış artık inan bana.

 182. mymer
  1 ay önce

  Achilles herkes 90 diyor, dr handsfield bide dr hook 6+ sonrasi herhangi bir 4. Nesil %100 diyor. Dostum senin hikayen nasıl, Allah rızası için psikolojik olarak biraz desteğe ihtiyacım var arkadaslar biraz konusalim musait olan varsa bende aslinda stresin altında yatan nedeni biliyorum eger konusmak isteyen olursa anlatirim belki destek olabilirsiniz bana..

 183. Achilles
  1 ay önce

  Mymer,kardeşim bende konuyu 50 de ki testlerimle kapattım.Benim korunmasız ilişkiydi,aslında sonrasında hiç aklımda bi şüphe yoktu,arkadaş arasında ki sohbette konu nasıl hiv’e geldi bilmiyorum ama o anda beynimde çaktı birden.şansıma ilişkiden 20-21 gün sonra başladı şüphelerim,testimi de ilk 25 de oldum yani 3-4 gün sıkıntısını yaşadım.Mavi de duo ile 0,04 ile antikor 0,00 ile p24 negatif geldi.Sonrasında direk o gün sildim attım konuyu.aslında zaten araştırmıştım yerli yabancı kaynaklarda ve drunda bana testin dönmeyeceğini özgüvenli bi şekilde söylemesiyle rahatlamıştım.50 de teyitledim duo+pcr ile, bu arada pcr benim tercihimdi.

 184. mymer
  1 ay önce

  Anladım hocam, peki sana bir soru sorsam ve onu açıklasan olur mu? Şimdi p24 28. Günde zirve yapıyor, 28 den sonra p24 azaldıkça antikorlar artmaya başlıyor mesela , şimdi 45. Günde grafiklere baktığım kadarıyla p24 nerdeyse bitme durumuna geliyor, antikorlarda biraz düşüp 10-20 gün sonra artmaya başlıyor, yani diyeceğim bazı yerlerde 45. Gun civari p24 ve antikor az olduğu için ikiside saptanamayabilir gibi bir düşünce oluştu kafamda bunun hakkında ne düşünüyorsun?

 185. cdt_ahmet
  1 ay önce

  @Achilles, dün benim sana bir sorum olmuştu ama yorumlardan bakabilme ihtimalin var mı? bir site hakkında.

 186. babür
  1 ay önce

  Mymer, sen m ve g antikorunu karıştırıyorsun. P24 antijene ortak olarak m antikoru oluşuyor. O zamanla yok oluyor. Ve hemen ardından yerini G antikoruna bırakıyor g’de ömür boyu.. Yani antikor yakalamama durumu olmaz :) antikor saptamama durumu söz konusu değildir. 3. Ve. 4. Kuşak testler bunu arar.

Cevap yazmak için yapınız.