Aids oldum Hastalığı

Kendi bilgim dahilinde, “HIV Fobisi” konusunda biraz bilgi verme ve bu rahatsızlığa yakalanmamak için yapılması gerekenleri ayrıca bu rahatsızlığa sahip veya HIV ile ilgili belirti yaşayanlar için bu yazımı oluşturmak istedim. Umuyorumki bu rahatsızlığa sahip arkadaşlarda bu yazıyı okuyup belki psikolojik destek almadanda düzelebilirler diye düşünüyorum. Öncelikle bu gün varılan HIV testi teknolojileri ile HIV virüsünün belirtisi olmadığını, imkansız olduğunu savunan bir insanım ve bunu mantıklı bir şekilde açıklamak isterim;

HIV virüsü insana bulaştığı zaman, yavaş yavaş 5 – 10 yıl içerisinde insanın savunma sistemini ve drencini düşüren bir virüstür ancak bu aşamaya gelmiş bir insanda belirti görülebilir, günümüz teknolojisinde bu aşamaya gelmeden önce yapılan testler sayesinde hiv taşıyıp taşımadığınız ortaya çıkmaktadır ve gerekli tedavi uygulanarak hiçbir belirti yaşamadan hayatınıza devam etmeniz sağlanmaktadır. Bu nedenle HIV virüsünün belirtisi gibi bir durum konuşulamaz ve tarih olmuştur.

Nedir bu herkesin konuştuğu belirtiler ? - Ağızda yara - Dilin beyaz tabakayla kaplı olması veya çeşitli yerlerinin beyaz olması - ÇIBAN (Bir numaralı stres tarafından çıkan mantara benzeyen rahatsızlık, pek çok insan egzama ve mantar ile karıştırır, oysaki sebebi kafaya takılan hiv düşünceleri ve strestir.) - Feranjit - Grip - Mantar - Kasık Mantarı - Bel Soğukluğu - Ateş - Zayıflama - Ishal (stres ve mikrobik) - Öksürük - Dudakta ve suratta uçuk (stres)

Yukarıda bulunan belirti diye düşündüğünüz bu rahatsızlıklar, hiçbir şekilde HIV belirtisi değildir, aynı zamanda bu rahatsızlıklar cinsel ilişki ilede kolayca geçen ve genellikle ilişkiden 7 gün veya 15 gün sonra çıkan enfeksiyonlardır. Bu enfeksiyonlar pek çok hayat kadınında aktif veya pasif olarak bulunur, öpüşme, oralsex, korunmadan girilen ilişkilerde kolayca geçebilirler. Bu enfeksiyonlar, toplum içinde de çok yaygındır.

Bu saydığım enfeksiyonlar artık AIDS aşamasına geçmiş bir insandadabirden fazlası aynı anda görülebilir oda kişi 5 – 10 sene önce HIV kapmıştır ve haberi yoktur, tedavi görmemiştir ozaman, çeşitli kanser hastalıkları baş gösterir bu aşamaya gelmiş bir insanda HIV testi doğal olarak Pozitif çıkar, ve bu tür bir insan 50 metreden fark edilecek haldedir.Ayrıca bu tür belirtiler stres kaynaklı oluşmaktadır.

HIV FOBISI: Belirti ve benzeri konulara takıntı yapmanız durumunda sizi daha kötü bir hastalık yakalayabilir, ismide “HIV Fobisi”. HIV fobisi tamamı ile beyinle ilgili bir rahatsızlıktır, testlerden negatif sonuç almasına rağmen hastanın beyni HIV virüsüne odaklanmış ve kendisinde devamlı belirtiler bulur, bu belirtiler hastanın vücudunda olmasada stres ve beyin yönetimi nedeni ile olmadık durumda ortaya çıkarlar, dünya sağlık örgütünün açıklamalarına göre HIV fobisi rahatsızlığı nedeni ile negatif olup intahar eden insanların olduğu açıklanmıştır. Bu aşamaya gelmiş bir hasta, psikolojik tedavi görmelidir.

Size HIV virüsü taşıyıp taşımadığınızı, HIV testi söyleyebilir, toplam 2 adet test olmanız gerekmektedir, olacağınız veya olduğunuz HIV testlerinin isimleri, türleri hiçbir şekilde fark etmez. Test yapılmadan önce doktora bütün sorununuz çekinmeden utanmadan tarihi tarihine anlatılmalıdır, doktorda buna göre sizi yönlendirir ve uygun testi yapar bu testler;

Şüpheli İlişki nedir ? Prezervatif kullanılmadan girilen her ilişki, şüpheli ilişkidir. Sürtünme değildir, iki tarafın cinsel organlarının tamamı ile birleşmesidir. Kesinlikle, öpüşme, oralsex, sevişme bunlar şüpheli ilişki gurubuna KAN TEMASI BULUNMADIĞI SÜRECE GIRMEZ.

HIV Testleri: 1.) Şüpheli ilişkiden 21 gün sonra yapılır (combi / combo test) 2.) Şüpheli ilişkiden 90 gün sonra yapılır. (Elisa veya combo) 3.) Şüpheli ilişkiyi bir sene önce yaşadım? Önemli olan şüpheli ilişkiden sonra 90 günü geçmektir, 90. gün ve sonrasında alınan her negatif sonuç %100 güvenirlik oranındadır.

- Alınan sonuçlarda değerler herzaman farklı çıkabilir, sizi ilgilendiren NEGATIF veya POZITIF yazmasıdır.

Sık sorulan bir soru: 21. gün veya sonrasında test oldum, 90. güne kadar başka test olmalımıyım ? Hayır. Boşuna para harcarsınız gereksizdir, zaten 21. günden sonra aldığınız negatif sonucun tekrar değişmesi imkansızdır ancak TIP bunun %100 doğrulanması için 90. gün veya sonrasında bir adet daha test olmanızı gerektirir. Bu konu bukadar basittir, toplam 2 test yeterlidir gerisi boşuna para harcamaktır.

Neden 21. gün %95 ve 90. gün %100 güvenilirdir ? Mümkün olduğunca herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatacağım; Insan vücüduna HIV virüsü geçtiği zaman, 21. gün ve sonrasında kendini savunmak için bazı işlemler yapar(antikor ve antijen üretimine geçer). Belki daha öncede üretiyor olabilir ancak günümüzde kullanılan HIV testleri bu işlemlere 21. gün ve sonrasında bakar ve test eder, çünkü bu gün TIP’ta HIV virüsünün özellikle 21. gün ve sonrasında insan vücudunda kendini belli ettiği yazılıdır. Aksi idda edilemez, kesin bir bilgidir.

21. günde verilen %95 lik oranın %5 lik kalan kısmı: %5 lil dilim, dünyadaki her insan vücüdunu ve durumunu kapsayarak verilmiştir, örneğin kanser hastaları ve radyolojik + radyoterapi ve kemoterapi tedavisi gören hastalar bu %5 lik dilimdedir, çünkü butür hastalarda HIV testleri etkileşim sorunu nedeni ile güvensizdir bu tür tedavi gören hastalarda 90. günden sonra test sonuçları kesinlik kazanabilir.

90. günde %100: Normal bir insan vücudu 90. gün ve sonrasında HIV virüsünü tüm HIV testlerinde %100 tartışılamaz bir şekilde gösterir, ya negatiftir yada pozitiftir bu süreden sonra yapılan testlerin sonucu tartışılamaz ve kesindir.

Neden TIP’ta 6. ay yazıyor ve bazı doktorlar 6. ay diyor ? 90 günlük süre 6. aya bir şartla sarkabilmektedir; Hasta kanser hastasıdır veya çok ağır bir kan hastalığı vardır, hasta kemoterapi tedavisi görüyordur ve kanser ile ilgili ağır ilaçlar kullanıyordur, böyle durumda olan bir hasta için 6. ay veya sonrasında HIV testi uygulanır. 90. günden sonra dünya çapında HIV virüsü çıktığı günden bugune kadar milyonlarca insan içinden sadece bir kişi pozitifleşmiştir, sebebi hastanın kanser olması ve kemoterapi tedavisi görmesi, ve o zamanda kullanılan testlerin teknolojik açıdan yetersiz olmasıdır. Başka bir vaka görülmemiştir. Normal ve sağlıklı bir insan için kesinlikle 6. ay veya sonrası testi söz konusu değildir, bazı doktorlar halen sağlıklı bir insan için 6. aydan bahsetmektedir, üzgünümki ülkemizde TIP HIV konusunda yeterli bilgiyi doktora aşılamamaktadır veya doktor kendini HIV konusunda geliştirmediğinden günümüz teknolojisine ayak uyduramamakta olup 6. aydan söz etmekte ve gereksiz yere insanları strese sokmaktadır.

Bu nedenle belirti gibi gereksiz konulara kafanızı takmayınız, yukarıda belirtinin neden imkansız olduğunu yazdım, mantıklı bir şekilde düşündüğünüzde sizinde aynı kanıya varacağınızı düşünüyorum.

Tek çözüm test olmaktır, belirttiğim düzende test olursanız ve negatif sonuç alırsanız, HIV konusunu aklınızdan çıkarınız ve hayatınıza devam ediniz. Belirtilen düzende test olup negatif sonuç aldıktan sonra hala hiv takıntıları yaratıyorsanız bilinki beyniniz sizinle oyun oynuyor ve buna izin vermeyiniz, mantıklı olunuz, gelişen teknoloji ile 90. gün ve sonrası yapılan HIV testi sonucu %100 güvenilir sonuç demektir, bunun ötesi yoktur ne siz makinının verdiği sonucun ötesini düşünebilirsiniz nede herhangi bir başka insan. 90. günden sonra negatif sonuç alıp hala düşünüyorsanız, dünyanın en gelişmiş teknolojik testlerini red ediyorsunuz demektir, ayrıca [Sağlıklı bir insan olup, dünyada bir ilk olmaya çalışıyorsunuz demektir] bunu düşünmeniz ben uzaydan geldim düşüncesiyle aynı mantıktır.

Herzaman korunmanızı ve sağlıklı yaşamanızı dilerim. Aidsvebiz.com - Shaqun